VÁLLALKOZÁS
Előző Tetejére Következő

Termékek

A Termékek modul tartja nyilván a vállalkozás saját termékeit. Három féle terméket különböztethetünk meg:

·    Termék – tényleges fizikai termék, amit készleten tarthatunk

·    Szolgáltatás – szolgáltatás jellegű termék, ami értelemszerűen nem készletezünk

·     Csoport – termék csoport, ami alá bizonyos szempontok alapján besorolt termékek tartozhatnak


A termékeket fa struktúra szerint lehet nyilvántartani. Erre azért van szükség, hogy nagy darabszámú termékek esetén megfelelően rendszerezni lehessen a termékeket.

Terméket nem lehet törölni. Ez azért van így, hogy a meglévő dokumentumoknak a hivatkozási története megmaradjon. Fizikai törlés helyett a termék státuszát kell „Lezárt” értékre állítani.

Csoport típus felvitele után megjelenik egy link alul, ami elvezet a csoport termékeinek listájához. A fa struktúra szerint egy szinttel beljebb lépünk ilyenkor.

A termék listáknál választható a Fa nézet a felső menüsorban. Ez ábrázolja az összes terméket a csoportok rendszerezésének megfelelően. A „+” és „-” jelekre kattintva lehet egy csoportot kinyitni (megnézni a csoporthoz tartozó elemeket) vagy becsukni.

Ha a termék lista alján megjelenő „Minden termék listázása” hivatkozásra kattintunk, akkor a listában az összes termék megjelenik, nem csak a csoporthoz tartozóak.

Kritikus készlet

A Kritikus készlet lista jeleníti meg azokat a termékeket, amiknek az aktuális készlete a kritikus szint alatt van. Ezen tételek azonnali beszerzése javasolt.

Bevétel

A Bevétel modul tartja nyilván az ügyfeleknek eladott termékekből származó bevételeket. Ez a modul lesz a későbbiekben számlázási funkcióval bővítve. Jelenleg nem készít a rendszer elektromos számlát, csak rögzíti és nyilvántartja a bevételeket. A bevételek listája többféle feltételek alapján megszűrhető. Így különböző riportokhoz lehet jutni, mivel a lista legalján a megszűrt tételek összege kerül.

Egy új bevétel felvitelekor először ki kell választani az ügyfelet. Ha tudjuk az ügyfél azonosító számát, akkor a leggyorsabb, ha ezt beírjuk és a rendszer megkeresi a partnerek között. Az ügyfelet ki lehet választanui a lenyíló listából is. Ha itt sem találjuk, akkor a keresés ikonra kattintva megnyílik a partner modul, ahol tetszőlegesen felvihetünk új ügyfelet, meglévőt módosíthatunk vagy rákereshetünk a kívánt ügyfélre. Ha megvan, akkor a bal oldalon lévő pipára kattintva választható ki az ügyfél.

Ha a bevétel főbb adatait megadtuk és elmentettük, akkor az alső listában lehet bevétel tételeket felvinni. A tételek száma nincs limitálva. A tételeknél lehet kiválasztani a terméket, megdani az egységárát és mennyiségét.

A bevételeket kategóriákba lehet sorolni. A kategóriákat szabadon, tetszőlegesen lehet definiálni.

Bevétel szerkesztésekor ha a státuszt "Fizetett"-re állítjuk, akkor meg lehet adni a ténylegesen befizetett összeget. A redszer piros színnel jelzi, ha a befizetett összeg nem egyezik a kívánt összeggel.

Kiadás

A Kiadás modul tartja nyilván a beszerzéseket és egyéb kifizetett tételeket. Itt vehetünk fel mindent, ami effektív kiadással jár. A kiadások listája többféle feltételek alapján megszűrhető, így különböző riportokhoz lehet jutni.

Egy új kiadás felvitelekor először ki kell választani a beszállítót. Ennek kiválasztása megegyezik a bevételnél tárgyalt partner kiválasztási metódussal.

Lehetőség van általános beszállító megadására, ami egy gyűjtő egység olyan kifizetésekhez, amikor nem lényeges, hogy ki a beszállító. Ennek a kódja a '0' - általános beszállító.

Kétféle beszerzés típust különböztethetünk meg:

?    Általános – olyan általános kiadások, amik nem saját termékhez kapcsolhatók, nem a saját raktárkészletre kerülő termékek

?    Készlet beszerzés – olyan beszerzések, amikor saját eladásra kerülő terméket vásárolunk és a raktárban nyilvántartjuk

A kiadásokat kategóriákba lehet sorolni. A kategóriákat szabadon, tetszőlegesen lehet definiálni.

Egyenleg

Ez a hasznos riport arra szolgál, hogy a kiadásokat és bevételek különböző szűrési feltételek alapján összegezze.

A lista első sorában az egyenlegek „0” értékűek, vagyis a lekérdezési időszak elejétől számítja az egyenlegeket.

Az „Egyenleg” oszlopban található az aktuális tényleges egyenleg az adott időszakban (fizetési dátum ki van töltve, tehát a fizetés ténylegesen megtörtént).

Egy későbbi időszakra vonatkozóan meg lehet nézni a várható készpénz állományt (cashflow). Ezt a „Tervezett egyenleg” oszlopban található, az  adott időszakban szereplő összes tétel egyenlege adja (várható egyenleg, függetlenül attól, hogy a tényleges fizetés megtörtént-e vagy csak tervezett).

A táblázat alján található a nyitóegyenleg, ami a lekérdezési időszak előtti egyenleget adja. A legalsó sorban pedig a nyitóegyenleg és az időszak egyenlege megadja az időszak végén keletkezett/várható egyenleget.

EVA

Az EVA lista a bevételeket gyűjti össze a megadott szűrési feltételeknek megfelelően. Külön meg lehet nézni a befizetett és még nyitott EVA tételeket. Lehetőség van tömeges adatokhoz EVA befizetési dátumot megadni. Így nem kell minden egyes bevételi rekordot egyesével módosítani az EVA befizetésének regisztrálásakor.